Brýlové čočky

JAKÉ BRÝLOVÉ ČOČKY VYBRAT?

Brýlové čočky mohou být buď plastové, nebo minerální. V případě dětských brýlí jsou ovšem vždy vhodnější plastové čočky, protože jsou odolnější proti rozbití. Je třeba připomenout, že dětské brýle bývají rozbité poměrně často. Plastové brýlové čočky jsou pak bezpečnější nejen pro vaše dítě, ale i pro ostatní. Plastové brýlové čočky je možné objednat z polykarbonátu, který je navíc netříštivý. Dětské brýlové čočky by měly obsahovat také UV filtr, antireflexní vrstvu, zejména pokud je dítě používá ve škole při umělém osvětlení a pracuje s nimi na počítači, a dále by měly být tvrzené (povrchová úprava, která chrání čočky proti poškrábání). Tvrzení i antireflex zvyšují komfort nošení brýlí a také kvalitu vidění. V některých případech lze také zvolit pro dítě i brýlové čočky samozabarvovací, které jsou v místnosti téměř čiré, ale na slunci se zabarví a lze je tedy využít i jako sluneční.

  • Správné brýle pro vaše dítě vám nejlépe pomohou vybrat odborníci – oční optici nebo optometristé. Ti vám podle platného číselníku pojišťoven řeknou, v jaké frekvenci a v jaké cenové relaci vám na dětské brýle přispěje zdravotní pojišťovna.
  • Brýle můžete u nás pojistit proti rozbití a odcizení. Více informací najdete zde:http://www.ocnistudio.cz/o-nas/sluzby-navic
  • A nezapomeňte, že pro případ nehody je dobré mít po ruce brýle rezervní!

Do dětských brýlí můžete vybírat z různých typů brýlových čoček, které navíc mohou mít různé povrchové úpravy:

TYPY BRÝLOVÝCH ČOČEK

  • Minerální (skleněné)
  • Plastové
  • Plastové nerozbitné (polykarbonátové)
  • Samozabarvovací (plastové)


TYPY POVRCHOVÝCH ÚPRAV

  • Tvrzení
  • Antireflex
  • Filtr modrého světla

Největší prioritou pro děti je bezpečnost. Proto doporučujeme plastové, nebo polykarbonátové brýlové čočky, které se netříští v případě úderu či nárazu. Tvrzení brýlových čoček, které zvyšuje odolnost vůči poškrábání je již standardní povrchovou úpravou. Ke zvýšení komfortu dívání vašich dětí pomůže antireflexní vrstva. U vyšších dioptrií je vhodné brýlové čočky ztenčit, aby brýle působily esteticky, byly lehké, pohodlné a dítě se tak vyhlo posměchu okolních dětí.

UNIKÁTNÍ GRAVURY NA BRÝLOVÉ ČOČKY

Od dubna 2018 vám také nabídneme novinku. Unikátní značky na brýlových sklech, kterým se říká gravury. Umísťují se nahorní zevní okraj brýlové čočky a jsou velmi nenápadné. Děti si mohou vybírat z nejrůznějších motivů - obrázků (například vločka, jednorožec atd.) nebo z různých typů písmen. Tato služba je mírně zpoplatněna, ale poplatek je opravdu symbolický.

Zeptejte se nás na více informací v našich Dětských Optikách.

Nebo nás kontaktujte na e-mailu: ocnistudio@ocnistudio.cz

brylové čočky pro děti mohou být z různých materiálů

 Obrázkové gravury na brýlových čočkách jsou dalším prostředkem k zajištění kladného vztahu k brýlím. Od dubna 2018 je budete moci objednat ve všech našich pobočkách.