Aktuality

1) SPECIALIZOVANÉ VYŠETŘENÍ ZRAKU DĚTÍ ZKUŠENÝMI OPTOMETRISTY

Odborně vyškolený personál, který ví jak vyšetřit Vaše dítě, aby se nebálo a spolupracovalo.

2) VELKÝ VÝBĚR DIOPTRICKÝCH I SLUNEČNÍCH BRÝLÍ

Výrobci brýlí: COLOR OPTIC - Activ baby, SAGITA - Disney, Cars, Pooh, LOOKINO, INFACE, ESCHENBACH, ROXY, HUMPREY -S

Výrobci skel: ESSILOR, KONVEX, RODENSTOCK

3) NOŠENÍ A APLIKACE KONTAKTNÍCH ČOČEK

Díky kontaktním čočkám mohou děti a dospívající dosáhnout zvýšené kvality svého života v mnoha směrech, zejména díky zvýšení vlastního sebevědomí a schopnosti se neomezeně účastnit aktivit. Díky čočkám bude i dítě korekční pomůcku častěji využívat a sníží se také riziko ztrát, poškození a rozbití brýlí.

Rozhodnutí zda už je dítě dostatečně vyspělé pro nošení kontaktních čoček často závisí spíše na jeho povaze než na věku. Mladší děti zvládají aplikaci zpravidla stejně rychle jako dospělí. Dítě by mělo projevit zralost tak, že se pokusí samo vložit čočky do oka a vyjmout ji. Mělo by se zajímat o čištění čoček a chápat zásady jejich nošení. Motivace dítěte není nezbytná hned od počátku, protože některé děti se bojí sáhnout do oka, nicméně silná motivace k nošení kontaktních čoček pochopitelně proces první aplikace zjednodušuje. Podpora rodičů a jejich pochopení jsou dalšími klíčovými faktory při rozhodování, zda může dítě začít nosit kontaktní čočky. Kontaktolog musí dále zvážit, zda dítě prokazuje dostatečnou koordinaci a zručnost, aby si dokázalo samo aplikovat a vyjmout čočky. Pokud je to nezbytné, mohou dítěti aplikovat kontaktní čočky i rodič.

Vzdělání a proškolování dětí i rodičů je nezbytné pro podporu správného používání kontaktních čoček. Menší děti se o kontaktní čočky starají zpravidla pod dohledem rodičů, kteří se snaží zajistit, aby bylo riziko spojené s nošením kontaktních čoček co nejmenší. Děti jsou velmi přizpůsobivé, a jakmile si jednou osvojí správné návyky, přinášejí si je obvykle do dospělosti. A možná nevíte, že děti a teenageři se o kontaktní čočky starají mnohdy lépe a zodpovědněji než někteří dospělí.

Nejvhodnější variantou jsou denní čočky pro jedno použití. Výhodou je menší riziko infekce a větší pohodlí. V případě jednodenních kontaktních čoček odpadá péče o čočky, čištění, výdaje za roztoky a pouzdra. Jednoznačně jsou nejvhodnější variantou také pro alergiky. U dětí je doporučováno nošení kontaktních čoček pouze příležitostně, pro což jsou jednodenní kontaktní čočky ideální. Oční lékař by měl rodiče varovat, ať nekupují levné kontaktní čočky, které v mnoha případech nadělají víc škody, než užitku (pálení a zčervenání očí). Je proto vhodné vybírat kvalitní kontaktní čočky, které dokážou eliminovat nepříjemné pocity spojené s nošením na minimum.

KONTAKTNÍ ČOČKY DĚTEM DO 15 LET SMÍ APLIKOVAT POUZE OČNÍ LÉKAŘ (oftalmolog) – nejlépe specialista (kontaktolog).

4) POMOC A NÁSLEDNÁ LÉČBA PŘI ŠILHÁNÍ (STRABISMUS)

Více o této problematice najdete ZDE. Pokud se chystáte do naší optiky na vyšetření, můžete se připravit a podívat se na optotypy, které používáme. Na této stránce si je můžete stáhnout a s dětmi se na ně podívat. Vaše dítě pak nebude zbytečně vystrašené z neznáma.ZDE

5) RADY NA PROCVIČOVÁNÍ OKA

Fixace na body - Na papír se nakreslí několik bodů, které pacient spojuje nebo k nim přikresluje obrazce a vytvoří tak například našeho žabáčka.

Navlékání korálků

Obkreslování
a) přes průhledný papír

b) barevnou pastelkou po nakreslené čáře

c) štětcem s vodovými barvami

6) VELKÁ NABÍDKA OKLUZORŮ

Látkové okluzory jsou:

pohodlné

motivující

hygienicky nezávadné


Oční optika - dětská optika - mapa Oční studio Aleš Žejdl Oční optika - dětská optika - mapa Oční studio Aleš Žejdl
Kompletní péče o zrak vašich dětí