Dětské obruby

Brýle dioptrické, sluneční, sportovní pro děti i dospělé

  • specializovaná nabídka dětských obrub
  • včetně odlehčených a tenčených brýlových čoček
  • expresní zhotovení brýlí

V naší optice najdete více jak 200 druhů dětských brýlí, pro děti od tří měsíců.

Možnosti dětských brýlí

  • plastové provedení
  • kovové provedení
  • titanové provedení

Brýlové obruby

Úlohou dětských brýlí je především správná korekce zraku. Brýle musí dobře sedět, proto je nutné najít takový model, který odpovídá anatomii dětské hlavy. Nesmí být moc velký ani malý. Správné řešení je lehká, stabilní, elastická obruba vyrobená z nealergického materiálu. Dětské brýlové obruby jsou buď kovové nebo plastové, přičemž kovové obruby mohou být titanové, které jsou hypoalergenní. Kovové obruby jsou tenčí a také lépe opravitelné. Plastové zase sedí větší plochou na nose a tak mohou být pro některé nositele vnímány jako pohodlnější.

Brýlové čočky

Brýlové čočky mohou být buď plastové nebo minerální. V případě dětských brýlí jsou ovšem vždy vhodnější plastové čočky, protože jsou odolnější proti rozbití. Je třeba připomenout, že dětské brýle bývají rozbité poměrně často! Plastové brýlové čočky jsou pak bezpečnější nejen pro vaše dítě, ale i pro ostatní. Plastové brýlové čočky je možné objednat z polykarbonátu, který je navíc netříštivý. Dětské brýlové čočky by měly obsahovat také ÚV filtr, antireflexní vrstvu, zejména pokud je dítě používá ve škole při umělém osvětlení a pracuje s nimi na počítači, a dále by měly být tvrzené (povrchová úprava, která chrání čočky proti poškrábání). A ještě navíc mohou být i samozabarvovací.

  • Správné brýle pro Vaše dítě Vám nejlépe pomohou vybrat odborníci v oční optice.
  • Tam Vám také řeknou podle platného číselníku, v jaké frekvenci a v jaké cenové relaci Vám na dětské brýle přispěje zdravotní pojišťovna.
  • A nezapomeňte, že pro případ nehody je dobré mít po ruce brýle rezervní!

Dětské sluneční brýle

Také u slunečních brýlí nezapomeňte na to, že oči Vašich dětí jsou velmi citlivé. Proto sluneční brýle pro Vaše děti nakupujte výhradně v očních optikách, kde Vám bude zaručeno, že jsou kvalitní a mají UV filtr, pečlivě Vám pomohou vybrat obruby, které dítěti dobře sedí a přizpůsobí je tak, aby byly pohodlné.

A pokud Vaše dítě potřebuje dioptrické sluneční brýle, je to možné vyřešit již zmíněnými samozabarvovacími čočkami, nebo do kvalitních slunečních brýlí je možné čočky vyměnit za sluneční dioptrické čočky. Ve většině případů není pak poznat, že se jedná o dioptrické brýle.

Závěrem

V případě, že Vaše dítě potřebuje brýle, je to úloha pro zkušeného očního optika, který Vám poradí nejvhodnější model, zhotoví je s nejvyšší precizností a samozřejmě je přesně upraví. Dále Vás poučí o správném čištění konkrétního typu brýlí a upozorní na nutnost pravidelných servisních prohlídek, které jsou zejména u dětských brýlí nutností k udržení jejich dostatečné životnosti. U dětí s vyššími počty dioptrií je nezbytně nutné objednat dvoje brýle. Jedny na pravidelné nošení a druhé jako rezervní. A nakonec nezapomeňte na vhodné pouzdro – nejlépe pevné.

DĚTSKÉ OBRUBY Active Baby
„NEZNIČÍTE, NEZLOMÍTE“

Firma Oční studio Aleš Žejdl přichází v letošním roce s novou kolekcí dětských obrub od 0 do 10 let. Jedná se o dokonalou kombinaci splněných požadavků od dětí, očních optiků i rodičů, zajišťující maximální pohodlí a bezpečnost během jakýchkoliv druhů dětských aktivit.

Dětské obruby Active Baby Dětské obruby Active Baby

DOBRÁ KVALITA, DOBRÁ CENA

Dětské obruby Active Baby


dětská optika
Dětské obroučky

Široký výběr typů pro obroučky a dioptrické brýle renomovaných značek.

Obruby a skla ve všech cenových relacích.

Pestrá nabídka doplňků pro brýle jako pouzdra na brýle, čisticí spreje, mikrovláknové hadříky, šroubováčky apod.

Individuální přístup k potřebám všech dětí

Oční optika - dětská optika - mapa Oční studio Aleš Žejdl Oční optika - dětská optika - mapa Oční studio Aleš Žejdl
Kompletní péče o zrak vašich dětí